“Čakavski susreti“ 2026.

U utorak, 26. svibnja s početkom u 18 sati, u Narodnoj čitaonici Kostrena uspješno su održani još jedni „Čakavski susreti“ u organizaciji Dječjeg vrtića „Zlatna ribica“ i gostujućih vrtića.

Tradicionalno, uz taktove melodije „Primorske poneštrice“, ovogodišnje susrete otvorilo je 14 mališana iz našeg „Čakavskog kantunića“. Mali čakavčići razveselili su publiku stihovima „Ča je to jubav“ te pjesmom, plesom i dramatizacijom na pjesmu „Štrukuje me ta mala“. Njihov trud, veselje i ljubav prema čakavskoj besedi publika je nagradila velikim aplauzom.

Čakavčići su još jednom pokazali kako se upornost, trud i ljubav prema tradiciji itekako isplate. Velika je želja voditeljica da se naše „ČA“ ne pozabi te da se nastavi njegovati tradicija i običaji našega primorskog kraja.

Posebnu zahvalu upućujemo roditeljima koji su nesebično izdvajali svoje vrijeme i svakoga ponedjeljka dovodili djecu na satove „Čakavskog kantunića“ te tako pridonijeli očuvanju čakavskog dijalekta.  Zahvaljujemo i djelatnicima DV „Zlatna ribica“ koji su svojim angažmanom, pomoći i podrškom pridonijeli uspješnom održavanju ovogodišnjih susreta.

Veselimo se novim susretima u isto vrijeme i dogodine, a do tada će i „veli i mić“ uživati u našem lipom primorskom kraju i čarima leta.

Voditeljice „Čakavskog kantunića“

Linda Vičević i Andreja Gović

Podijelite objavu ...

golden-fish-footer

Prijavite se na newsletter

Primite sve bitne informacije na vaš email.

Istražite još ...

Aktivnosti

“Zvjezdice” se igraju i istražuju

Dani bez padalina, naročito sada u ljetnom periodu, pružaju brojne mogućnosti za učenje, istraživanje i igru na otvorenom.  Djeca skupine “Zvjezdice” svakodnevno borave na terasi

Iskrice

Završne svečanosti

Pod sloganom “Doviđenja vrtiću, dobar dan školo” ispratili smo još jednu generaciju djece. Prigodnim programom, koji su pripremile tri skupine čiji polaznici iduće školske godine